Łukasz Korowicki i Michał Strześniewski

Łukasz Korowicki, Michał StrześniewskiŁukasz Korowicki – Web Developer firmy Kerris Group z dwuletnim doświadczeniem w pracy nad komercyjnymi projektami. Na co dzień korzysta z technologii webowych HTML5, CSS3, jQuery a po stronie serwerowej z PHP. Systemy zarządzania treścią z którymi pracuje to WordPress i Drupal, ale ma też doświadczenie z frameworkami CakePHP, FuelPHP czy też Phalcon.

Michał Strześniewski – Lead Web Developer Kerris Group, inżynier Informatyk i programista z 6 letnim doświadczeniem zawodowym. Pasjonat nowych technologii Frontendowych świetnie zaznajomiony z technologią CSS crossbrowser oraz SVG. Laureat konkursów CSSWinner i CSSnectar, a także zdobywca wyróżnienia w konkursie „Site of the Day” AWWWARDS za stronę kerriscreation.com.

Style Guide Driven Development, czyli jak wykonać więcej za mniej

Proces wytwarzania stron internetowych potrafi być bardzo złożony, przez co osiągnięcie zamierzonego celu zależy od wielu czynników. Praca pod presją czasu powoduje, iż każda osoba odpowiedzialna za jeden z etapów stara się go wykonać możliwie najszybciej. Style Guide Driven Development (SGDD) to wzorzec projektowy, dzięki któremu kolejne etapy projektu zajmują mniej czasu niż poprzednie. Często zapominamy, że niewielkie problemy, które pojawią się na etapie tworzenia grafiki potrafią urosnąć do rangi błędów krytycznych tuż przed oddaniem projektu. Rozkładając odpowiedzialność za projekt w sposób bardziej równomierny i dostosowany do kompetencji uczestników projektu, uzyskujemy projekt kompletny, któremu do perfekcji brakuje możliwie mało. SGDD to proces dzięki któremu nie tylko programiści mają ułatwione zadanie, ale także specjaliści od SEO oraz UX.

Sesja