Contributor Day

Czym jest Contributor Day?

Contributor Day to spotkanie, dzięki któremu każdy może stać się współtwórcą projektu WordPress. Jedyne, czego potrzebujesz, to własny laptop, znajomość języka angielskiego oraz pozytywna energia.

Nie musisz być programistą czy programistką, żeby wziąć udział w Contributor Day. Każdy może wziąć udział, nawet jeśli nigdy nie napisał ani jednej linijki kodu. WordPress wciąż się rozwija, dlatego potrzebuje wkładu m.in. w tłumaczenia, dokumentację, UX, a także wsparcia na forum. Możesz stać się częścią społeczności WordPress poprzez organizację WordUpów.

Jeśli jednak chcesz pokodować w WordPressie, zainstaluj na swoim komputerze edytor tekstowy (np. Notepad++, Sublime Text 2) oraz lokalny serwer (XAMPP, MAMP, WAMP albo Vagrant). Koniecznie załóż także konto na wordpress.org.

Jako wsparcie dla uczestników w wydarzeniu weźmie udział Katarzyna Świderska. Z kolei Aleksandra Łączek dołączy do Contributor Day jako osoba zajmująca się wsparciem dla szablonów wchodzących do biblioteki WordPress.

Contributor Day w ramach WordCamp Kraków 2015 odbędzie się w dniu 14 września. Podczas spotkania obecni będą także przedstawiciele hub:raum, z którymi będzie można przedyskutować swój pomysł na startup.

Dołącz do wydarzenia!

 

HUB RAUM KRAKÓW

 

hub:raum Kraków to Centrum Innowacyjności dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej, stworzone przez Deutsche Telekom Group w kwietniu 2013 roku. Centrum skupia się na wspieraniu innowacyjnych pomysłów (startupów) umożliwiając im dotarcie do europejskich rynków dzięki zasobom Telekomu, co oznacza m.in. pre-instalację na telefonach, łączenie z ofertami operatorów czy wspólne kampanie marketingowe. hub:raum oferuje także finansowanie (do 80.000 euro per projekt), mentoring i przestrzeń coworkingową.