Prelegenci WordCamp Polska Kraków

Wśród prelegentów WordCampa brakuje tylko Ciebie!

Już za 3 dni kończymy nabór na prelegentów WordCamp Polska 2015. Z tej okazji przedstawiamy 3 kolejne osoby, które wstąpią na tegorocznym spotkaniu pasjonatów WordPressa. W programie znajdziecie m.in. temat responsywności, tworzenia własnych motywów czy kwestie związane z bezpieczeństwem.

Jeśli masz pomysł na temat prezentacji i chciałbyś aby znalazł się on w programie WordCampa – do 15 lipca czekamy na Twojego maila.

Chcę zostać prelegentem!

Tymczasem przedstawiamy kolejnych prelegentów i trzy kolejne tematy, które znajdą się w programie tegorocznego WordCamp Polska. Przekonaj się, że warto dołączyć do tego grona!

Ewa Karaszkiewicz pierwszą stronę stworzyła w 2002 roku, a od czterech lat pracuje jako front-end developer w xHTMLized. Podczas swojej prezentacji wskaże kilka kluczowych elementów z punktu widzenia UX, których prawidłowe działanie może zadecydować o zachowaniu czytelnika na stronie. Dowiemy się na co zwrócić uwagę przy wyborze nowego szablonu oraz jak ocenić czy wybrany szablon dobrze wyświetla się na telefonie.

Aleksandrze Łączek największą frajdę sprawia tworzenie motywów WordPress. Jeśli właśnie nie pracuje nad nowym motywem, pewnie udziela się w społeczności jako członek Theme Review Team.  Opowie od czego zacząć, tworząc własny motyw. W swojej prezentacji Aleksandra skupi się na motywie startowym _s (Underscores), omówi jego budowę i pokaże jak wykorzystać go jako bazę własnej skórki, która będzie kompatybilna z najnowszą wersją WordPress i standardami HTML5, responsywna, gotowa do tłumaczenia i dostępna.

Krzysztof Dróżdż podejmie próbę obalenia mitów związanych z bezpieczeństwem (i niebezpieczeństwem) WordPressa. Jak odróżnić prawdziwe zagrożenia od tych nieistotnych? Postaramy się rozwiać te wątpliwości. Krzysztof jest programistą, absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, a z WordPressem pracuje od wersji 1.5.

 

Szczegółowe informacje o naszych mówcach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *