Piotr Potrebka

piotr potrebkaZ wykształcenia politolog, z zamiłowania programista. Szkoleniowiec administracji. Uwielbia pakiet Adobe. Wyznawca standardu WCAG 2.0. W latach 2008-2014 pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości, od 2014 Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wielbiciel systemu WordPress. Idealista, który ma dość ciągłych poprawek. Bloger i twórca skromnych wtyczek do wielbionego sytemu.

Urząd na WordPressie. Case Study Ministerstwa Edukacji Narodowej

Case Study strony Ministerstwa Edukacji Narodowej, która w tym roku przeszła metamorfozę. Wcześniej wszystkie strony były oparte o system Joomla, który dla większości redaktorów był nieintuicyjny, a dla programistów za trudny w utrzymaniu. Dodatkowo na wcześniejszej stronie standard WCAG (Web Content Accessibility Guidelines) nie istniał.

Postanowiono zatem, żeby wszystkie strony, którymi zarządza Ministerstwo scalić w jeden wielki serwis. Jest to duże udogodnienie dla obywatela, ponieważ nie musi on przechodzić do różnych stron w poszukiwaniu informacji. Dla redaktora – dużo wolnego czasu na wypicie kolejnej kawy. Przykładowo proces publikacji komunikatu z obrazkami i załącznikami w Joomli trwał w granicach 10 minut, w WordPressie nie przekracza dwóch.

Sesja