tramwaj wordcamp

Pędzą po szynach retro tramwaje

Szczęśliwych posiadaczy wejściówki VIP na WordCamp Polska czeka nie lada atrakcja! Zapraszamy Was na wycieczkę po Krakowie Tramwajem „Retro Tram Cafe”!

Tramwaj – Kawiarnia to jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie popijając pyszną kawę lub sącząc szampana będziecie mogli równocześnie podziwiać zmieniające się za oknami widoki Krakowa. W jednej chwili jesteśmy w samym sercu żydowskiego Kazimierza, a w następnej mijamy Zamek Królewski, by po paru minutach znaleźć się w pobliżu Barbakanu i Bramy Floriańskiej. Wszystko to nie wstając z miękkiego kawiarnianego fotela!

Wnętrze tego ekskluzywnego tramwaju – obite aksamitem fotele w kolorze burgunda, stylowe stoliki, mosiężne ornamenty i zdobny w dziesiątki luster sufit – przywołują na myśl legendarny Orient Express. W tramwaju znajduje się 40 miejsc siedzących, a także bar, gdzie można zakupić zarówno ciepłe jak i zimne napoje. Dodatkowo tramwaj jest wyposażony w trzy ekrany LCD, nagłośnienie, mikrofon, audio – przewodnika w języku polskim i angielskim oraz multimedialną prezentację o zabytkach Krakowa.

Nie ruszając się z miejsca obejrzycie najważniejsze krakowskie zabytki, m.in.: kościół oo. Bonifratrów, Plac Wolnica z dawnym ratuszem miasta Kazimierz, w którym obecnie mieści się siedziba Muzeum Etnograficznego, barokowy kościół oo. Misjonarzy oraz powstały w tym samym stylu kościół pod wezwaniem św. Bernardyna ze Sieny, wzgórze wawelskie z Zamkiem Królewskim i Katedrą – nekropolią królów polskich, gotycki kościół oo. Dominikanów, Pałac Wielopolskich – obecnie Magistrat, kościół oo. Franciszkanów z wyjątkowymi witrażami Stanisława Wyspiańskiego, Pałac Biskupów Krakowskich ze słynnym Oknem Papieskim, gmach Filharmonii Krakowskiej, Błonia – rozległa łąka położona w samym centrum miasta, Collegium Novum – gmach główny Uniwersytetu Jagiellońskiego, najstarszej uczelni w Polsce, planty krakowskie – park okalający Stare Miasto, powstały w miejscu dawnych murów obronnych, Barbakan oraz Bramę Floriańską wraz z fragmentem murów miejskich i trzema basztami, teatr im. Juliusza Słowackiego – powstały w końcu XIX wieku, jeden z najpiękniejszych budynków w mieście.

Do zobaczenia na trasie!

2 myśli nt. „Pędzą po szynach retro tramwaje”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *