prelegenci wordcamp polska kraków

Nie myślcie, że na WordCampie nie będzie równie gorąco…

Nie wiemy, czy podczas WordCampa temperatura będzie tak wysoka, jak dzisiaj, ale możemy obiecać, że będzie gorąco. Także dzięki czwórce prelegentów, których dzisiaj przedstawiamy. Każdy z nich jest doświadczonym web developerem i z chęcią podzieli się swoją wiedzą oraz praktycznymi wskazówkami. Kite Koga przylatuje aż z Japonii, by zaprezentować jak w kilka sekund stworzyć środowisko dla WordPressa. Michał Niewiadomski opowie od czego zacząć pracę nad szablonem. Szymon Kapturkiewicz i Wojciech Walczak z kolei zaprezentują case study dotyczące pracy przy dedykowanym rozwiązaniu dla marki Bonduelle.

Kite Koga jest web designerem i developerem, a także głównym organizatorem japońskiego WordCampa Kansai 2015. Podczas polskiego WordCampa zaprezentuje Wockera, środowisko developerskie dla WordPressa.

Michał Niewiadomski zajmuje się projektowaniem i pisaniem aplikacji webowych. Zrealizował wiele projektów stron, blogów, sklepów, katalogów internetowych działających w oparciu o system WordPress. Podczas jego prezentacji dowiemy się czy warto rozpocząć naukę podstaw kodowania i budować szablony samodzielnie czy może lepiej pobierać darmowe lub dokonywać zakupów płatnych wersji.

Za trzecią prezentacją stoją Szymon Kapturkiewicz oraz Wojciech Walczak. Szymon jest przedsiębiorcą, web developerem i założycielem agencji interaktywnej InterSynergy, a także pasjonatem HTML5 i WordPressa. Wojciech projektuje i programuje aplikacje webowe. W wolnych chwilach eksperymentuje ze skryptami i bibliotekami rozbierając je na części pierwsze i wprowadzając własne poprawki. Podczas swojego wystąpienia opowiedzą o tym jak wykorzystać WordPressa do budowy otwartego systemu Digital Asset Management. Prelegenci opowiedzą o budowie dedykowanego rozwiązania do zarządzania materiałami marketingowymi dla marki Bonduelle. Podczas prezentacji usłyszymy o integracji, automatyzacji, translacji treści, a także o problemach z jakimi przyszło się zmierzyć podczas realizacji. Nie zabraknie też ciekawostek o wykorzystaniu takich narzędzi, jak: WP-API, WP-CLI, WPML, Google Translate API, Bedrock, Sage, Bower, Gulp, Capistrano.

Z tą czwórką, między innymi, spotkacie się podczas WordCamp Polska, już w dniach 12-13 września. Do zobaczenia!

Kup bilet!

Zobacz program Konferencji WordCamp Polska 2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *