Mój WordCamp === Twój WordCamp

Dokładnie za tydzień o tej porze rozpocznie się największe wydarzenie społeczności WordPress w Polsce –  konferencja WordCamp Polska 2015 w Krakowie. I Ty tam będziesz.

A ja, jako główny organizator tej konferencji, serdecznie Cię do Krakowa zapraszam, ponieważ WordCamp to wyjątkowe wydarzenie, które na długo zostaje w pamięci. Będzie epicko – bardzo się o to staramy.

Jak to się zaczęło

Kiedy dwa lata temu, na WordCampie we Wrocławiu, podejmowaliśmy z Kasią Karus-Wysocką decyzję o zorganizowaniu podobnego wydarzenia w Krakowie, wiedzieliśmy, że chcemy przygotować konferencję na dużą skalę.

W międzyczasie w Polsce przytrafiła się prawdziwa rewolucja – powstały WordUpy – małe, cykliczne spotkania  w różnych miastach Polski: Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Warszawie, Lublinie, Łodzi, ToruniuTrójmieście. Na każdym z nich pojawiała się żądna wiedzy grupa osób, w szczytowych momentach sięgająca liczebności już nie dziesiątek a setki! Wiedzieliśmy, że głód dzielenia się wiedzą w polskiej społeczności WordPressowej jest ogromny.

Znaleźć swoje miejsce

Przygotowania rozpoczęliśmy we wrześniu 2014. W tym czasie otwarto supernowoczesne Centrum Kongresowe ICE Kraków, a w naszych sercach zakiełkowało przeczucie, że to jest właśnie to miejsce, w którym odbędzie się konferencja WordCamp Polska 2015. Miejsce, które nas należycie ugości i na które społeczność WordPressa w pełni zasługuje.

Dzięki ogromnej pracy organizatorów oraz wsparciu naszych sponsorów znajdziesz się w gronie ponad 300 uczestników i 40 prelegentów, którzy na co dzień zajmują się WordPressem. W okolicy Zamku Królewskiego na Wawelu oraz Wisły czekają Cię 2 dni wypełnione ponad 35 prelekcjami na międzynarodowym poziomie!

Ale to nie wszystko! Na miejscu możesz przedyskutować swój pomysł na startup z ekipą z hub:raum,  znaleźć rozwiązanie problemu ze stroną (swoją lub czyjąś) w Happiness Barze, popracować nad kodem źródłowym WordPressa w czasie Contributor Day oraz, last but not least, przeżyć niesamowite Middle Party w Klubie Plaża!

Do zobaczenia za tydzień!

Marcin Wolak

Główny organizator WordCamp Polska 2015 w Krakowie oraz kwartalnych spotkań WordUp Kraków.

3 myśli nt. „Mój WordCamp === Twój WordCamp”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *