Dzień Blogera

31 sierpnia świętujemy Dzień Blogera. Z tej okazji dla wszystkich piszących w internecie przygotowaliśmy prezent – kompilację najciekawszych prelekcji, które odbędą się podczas WordCamp Polska 2015, a które w szczególności mogą zainteresować blogosferę.

Responsywność i blogi

Podczas prezentacji pt. Diabeł tkwi w szczegółach. Jak zrobić czytelnikowi dobrze czyli… blogi na telefonie, Ewa Karaszkiewicz na podstawie analizy blogów takich jak JasonHunt.pl, Segritta.pl, Fashionelka.pl wskaże kilka elementów kluczowych z punktu widzenia User Experience, których prawidłowe działanie może zadecydować o zachowaniu czytelnika na stronie. Po prezentacji będziesz wiedział na co zwrócić uwagę przy wyborze nowego szablonu, będzie w stanie ocenić czy Twój blog dobrze wyświetla się na telefonie.

Prawo autorskie

O tym jak nieznajomość prawa autorskiego może zaszkodzić blogerowi (i nie tylko) opowie Mateusz Tuński. W prezentacji wyjaśni w szczególności kwestie dotyczące ochrony fotografii, logo, layoutu, aplikacji oraz programów komputerowych. Na bazie case studies pokaże, w jaki sposób chronić swoje interesy oraz kiedy na skutek podjęcia działań przez inną osobą można doświadczyć obciążenia sporymi kosztami.

Coś dla freelancerów

Dla wielu osób blog jest źródłem dochodów. Izabela Karkocha przedstawi 5 dobrych rad dla freelancera, m.in. jak zdobyć wartościowych klientów oraz jak sprawić by zostali z tobą na dłużej. Co zrobić, aby polecali cię innym? Na co należy uważać przy współpracy z dużymi klientami?

Bloger a dane osobowe

Obowiązki blogera w kontekście przetwarzania danych osobowych zaprezentuje Karolina Gorczyca. Rozwieje ona często pojawiające się wątpliwości, np. czym jest przetwarzanie danych osobowych, kiedy użytkownicy mają z nim do czynienia oraz jakie konsekwencje prawne związane są z gromadzeniem i używaniem danych przekazanych przez innych użytkowników. Dowiemy się jakie działania należy podjąć planując wysyłanie informacji poprzez newsletter, jaka powinna być treść zgody udzielanej przez użytkowników, a także czy w świetle polskiego prawa można legalnie korzystać z narzędzi takich jak MailChimp, czy Freshmail. Czy, kiedy i komu należy przekazać jego dane oraz kto ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy pozostawionych na naszym blogu.

Od pasji do biznesu

O swojej drodze od pasji do blogowego biznesu opowie Tomasz Lach, który z pasjonata dobrej kuchni i „niedzielnego blogera” stał się właścicielem dużego serwisu internetowego o tematyce kulinarnej. Zdradzi także jak przy okazji WordPress stał się dla niego sposobem na biznes. Poznamy wypracowane w ciągu tych lat pracy sposoby i sprawdzone schematy budowy jakościowej treści, dzięki którym bez wsparcia w postaci SEO (Search Engine Optimization) udało mi się zbudować zasięg na poziomie miliona odwiedzin bloga miesięcznie.

Podczas WordCamp Polska 2015 każdy bloger i blogerka znajdzie coś dla siebie. Poza ogromem wiedzy i umiejętności praktycznych, wydarzenie będzie także okazją do nawiązania kontaktów biznesowych. Zapraszamy do Krakowa!

Bilety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *