prelegenci wordcamp polska

Czy można ulepszyć WordPressa?

Prezentujemy kolejną trójkę prelegentów tegorocznego WordCampa, którzy zdradzą swoje sposoby na ulepszenie WordPressowych projektów. Podczas ich prezentacji dowiemy się jak sprawić, by strona na WordPressie była bardziej przyjazna dla osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym. Poznamy także sprawdzony sposób na optymalizację dużego sklepu na WooCommerce oraz bezbolesną migrację z Drupala do WordPressa.

Weronika Sobotka – założycielka Fundacji Wyraźnie Lepiej, działającej na rzecz dostępności stron internetowych, towarów i usług. Absolwentka pierwszej edycji studiów z zakresu włączenia cyfrowego i społecznego. W swojej prezentacji poruszy temat dostępności stron WordPressowych. Dowiemy się, czym jest standard WCAG 2.0, jak go zaimplementować i jaki będzie to miało wpływ na dostępność strony. Innymi słowy – jak sprawić aby niewidomi „zobaczyli” nasze strony czy blogi.

Maciej Swoboda – pasjonat WordPressa od roku 2006. Obecnie pracuje na rzecz WordPressowego środowiska tworząc platformę WP Desk, za pomocą której wspiera e-commerce’ową część społeczności. Podczas jego prezentacji poznamy odpowiedź na pytanie czy możliwe jest zbudowanie dużego sklepu na WooCommerce oraz zmierzymy się z mitem mówiącym o tym, że WooCommerce nadaje się tylko dla małych sklepów.

Dawid Rzepczyński – absolwent informatyki na AGH w Krakowie. Freelancer i fascynat innowacyjnych rozwiązań. W 30 minutowej prezentacji Dawid przedstawi w skrócie jak wygląda migracja dużego portalu do WordPressa, m.in. na co zwracać uwagę aby przerzucenie pół miliona krotek i ponad 8GB danych trwało max 15 minut oraz jak przygotować się do zmiany silnika CMS aby zminimalizować wahania w Google.

Jedna myśl nt. „Czy można ulepszyć WordPressa?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *