Co łączy programistów, prawników i pasjonatów dobrej kuchni?

Odpowiedź może być tylko jedna: WordPress! Tym razem wyjątkowo przedstawiamy nie trzech, a czterech prelegentów, których pomimo pracy w zupełnie odrębnych obszarach łączy wystąpienie na tegorocznym WordCampie. Łukasz Korowicki i Michał Strześniewski wspólnie opowiedzą uczestnikom WordCampa o wzorcu projektowym Style Guide Driven Development, który ułatwia pracę programistom, ale także specjalistom od SEO czy UX. Karolina Gorczyca przybliży obowiązki, jakie ciążą na blogerach z tytułu zarządzania danymi osobowymi użytkowników. Perspektywę blogera zaprezentuje z kolei Tomasz Lach, pomysłodawca konferencji „blosilesia”. Opowie o tym, jak z pasjonata dobrej kuchni i „niedzielnego blogera” stał się właścicielem dużego serwisu internetowego o tematyce kulinarnej.

Karolina Gorczyca specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, w szczególności startupami. Jest także konsultantką z zakresu prawa własności intelektualnej, prawa umów i prawa handlowego. Podczas WordCamp Polska opowie o tym, jakie obowiązki ciążą na blogerach w kontekście przetwarzania danych osobowych. Dowiemy się w jaki sposób legalnie gromadzić i przetwarzać dane oraz jakie działania należy podjąć planując wysyłanie informacji poprzez newsletter, jaka powinna być treść zgody udzielanej przez użytkowników, a także czy w świetle polskiego prawa można legalnie korzystać z narzędzi takich jak MailChimp, czy Freshmail.

Łukasz Korowicki i Michał Strześniewski pracują w firmie Kerris Group jako web developerzy. Łukasz pracuje głównie z WordPressem i Drupalem, ale ma też doświadczenie z frameworkami CakePHP, FuelPHP czy też Phalcon. Michał jest zaś pasjonatem nowych technologii Frontendowych, świetnie zaznajomionym z technologią CSS crossbrowser oraz SVG. Ich prezentacja nosi tytuł: Style Guide Driven Development, czyli jak wykonać więcej za mniej. Opowiedzą w niej o wzorcu projektowym, dzięki któremu kolejne etapy projektu zajmują mniej czasu niż poprzednie. Rozkładając odpowiedzialność za projekt w sposób bardziej równomierny i dostosowany do kompetencji uczestników projektu, uzyskujemy projekt kompletny, któremu do perfekcji brakuje możliwie mało. SGDD to proces dzięki któremu nie tylko programiści mają ułatwione zadanie, ale także specjaliści od SEO oraz UX.

Tomasz Lach to pasjonat WordPressa, przedsiębiorca i bloger, od 6 lat równolegle rozwija firmę internetową i profesjonalny blog kulinarny. Jest również pomysłodawcą i organizatorem całej serii konferencji „bloSilesia” mających na celu rozwój i integrację polskiej blogosfery. W prezentacji przedstawi swoją ścieżkę od pasjonata dobrej kuchni i „niedzielnego blogera” do właściciela dużego serwisu internetowego o tematyce kulinarnej. Opowie także o tym jak przy okazji WordPress stał się jego sposobem na biznes.

Z tą czwórką, a także innymi pasjonatami WordPressa, spotkacie się podczas WordCamp Polska, już w dniach 12-13 września. Do zobaczenia!

Kup bilet!

Zobacz program Konferencji WordCamp Polska 2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *